Creativity – nowe technologie w Metropolii

Zapraszamy do udziału w zabawie z technologią!

Creativity już 28 i 29 września!

Nowinki technologiczne towarzyszą nam na co dzień, tworząc naturalną tkankę otaczającego nas świata. Dzięki nim poznajemy, odkrywamy, rozumiemy otaczającą nas przestrzeń. Będziemy pobudzać szare komórki za pomocą nowoczesnej technologii do interaktywnej zabawy, zarówno dzieci jak i dorosłych. Chcemy bawić w sposób kreatywny i mądry!

Przygotujemy stanowiska z licznymi atrakcjami. Dodatkowo konferansjer będzie prowadził konkursy oraz opowiadał o nowinkach technologicznych.

STANOWISKA:

OCULUS RIFT, czyli „Wirtualna rzeczywistość" to pojęcie, które jest tak szerokie, jak szeroka potrafi być nasza wyobraźnia. Okulary Oculus Rift przeniosą nas w świat o jakim marzyliśmy. Pozwolą nam dowolnie rozglądać się po świecie, do którego zostaniemy przeniesieni: jazda kolejką górską, podróż statkiem kosmicznym, przejazd po trasie narciarskiej, czy oglądanie panoramy miasta z paralotni – to wszystko zapiera dech w piersiach. Zabawa jest bezpieczna, dostosowana do potrzeb nawet najmłodszych użytkowników.

PROJEKT AUGMENT jest to rozszerzona rzeczywistość, łączenie obrazu realnego świata z elementami wirtualnymi, wygenerowanymi komputerowo. Ta rozrywka pozwala na uzupełnienie postrzegania świata rzeczywistego o dodatkowe elementy. Mogą to być elementy czysto informacyjne, jak również spełniające rolę edukacyjną. Używając smartfona, tabletu czy innego urządzenia mobilnego z kamerą możemy nałożyć na obraz rzeczywisty interaktywne elementy czy warstwy. Wciąż rozwijająca nowinka techniczna już teraz pozwala nam na kreowanie animacji na najwyższym poziomie, którą bardzo ciężko odróżnić od rzeczywistości, która nas otacza.

DŁUGOPISY 3D i w końcu można rysować i malować w powietrzu!
Zasada jest prosta: długopis rysuje podgrzanym tworzywem, co umożliwia nam budowania obiektów 3D tak samo jak drukarka 3D, ale bez konieczności skomplikowanego tworzenia modeli w komputerze.

HoloFun
Hologramy możemy obecnie wykorzystać w funkcji użytkowej w zastępstwie telewizora czy ekranu monitora i właśnie do tego celu wykorzystają je uczestnicy warsztatów. Starsi będą mogli zaprojektować przy użyciu papieru milimetrowego, a następnie wyciąć elementy urządzenia, które następnie złożą, zaś młodsi (i niecierpliwi) będą mogli skorzystać z wcześniej przygotowanych elementów składowych. Odrobina zabawy i… oszałamiający efekt gotowy.

Kolorowy zawrót głowy
Technologia jest też dla dzieci! Zapraszamy do strefy IT_kids, gdzie wszystkie maluchy (i rodzice także!) będą mogli zrobić na pozór klasyczne kolorowanki. Brzmi nudno? Wielokrotnie byliście pewnie w takiej strefie malucha. Ale nasza jest zupełnie inna. Tutaj swoje rysunki „ożywisz” dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości. Na ekranie tabletu zobaczysz jak dosłownie wychodzą z obrazka i zaczynają żyć swoim własnym baśniowym życiem!

Laboratorium XXI wieku
Wszystkich znudzonych grami na konsolach zapraszamy do świata najnowszej techniki, bo to, co jeszcze niedawno było jedynie w sferze fiction, dzięki naszej grze jest zdecydowanie bardziej science.

Zapraszamy na unikalne w skali światowej warsztaty, podczas których będzie można przeprowadzić różnorodne doświadczenia chemiczne w rzeczywistości:

Warsztaty Robotyki
Warsztaty budowy robotów z klocków LEGO wraz z programowaniem. W czasie zajęć dzieci zbudują między innymi robota gąsienicę, robota który będzie grał w piłkę, a także zbudują robota, który wyjedzie z labiryntu. Nauczą się same programować a także będą miały okazje do przetestowania swoich pomysłów na roboty.

Do zobaczenia w Galerii Metropolia!