04.03
14.05

WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

Największa w Polsce - 2000 m2!

Czytaj więcej →

Figura Roberta Lewandowskiego, samolot Air Force One, czy kolekcja Star Wars to tylko niektóre ze 100 niesamowitych makiet, które będzie można oglądać w Galerii Metropolia na największej w Polsce wystawie budowli z klocków LEGO.

Wyjątkową wystawę budowli z klocków Lego będzie można podziwiać w Galerii Metropolia od 4 marca do 14 maja 2017 r.  Cała ekspozycja składać się będzie z kilku milionów klocków i zajmie 2000 metrów kwadratowych. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie strefa zabawy oraz kino edukacyjne.

Na wystawie będzie można podziwiać m.in. największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego – Air Force One, czyli Boeing 747 należący do prezydenta Stanów Zjednoczonych.  Ogromną atrakcją będzie również Aleja Gwiazd, gdzie spotkamy m.in. postać jednego z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie - Roberta Lewandowskiego - wykonaną z 70 tysięcy klocków w skali 1:1, czy wysoką na 214 cm postać jedynego Polaka w historii NBA - Marcina Gortata - do której zużyto ponad 120 tysięcy elementów.

Organizatorzy zapraszają również na "nietypową lekcję biologii", gdzie fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

Niezapomniane wrażenia zapewnią również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, a także hit wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza”. Na fanów piłki nożnej czekać będą natomiast stadiony wybudowane w całości z klocków – Stadion Energa Gdańsk i Legii Warszawa.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Zapraszamy codziennie w godzinach 09.00-20.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

13.03
02.04

NAJSTARSZY SAMOCHÓD OSOBOWY Z 1905 ROKU

Zobacz wyjątkowe auto, które jest jednym z pierwszych na świecie!

Czytaj więcej →

Niepowtarzalna atrakcja w Galerii Metropolia! 

Zobacz NAJSTARSZY SAMOCHÓD OSOBOWY HOLSMAN MODEL 3 z 1905 roku!!! Ten unikalny pojazd to trwająca legenda na całym świecie, która po dziś dzień wzbudza zachwyt. 

Zabierz swoje pociechy do Galerii Metropolia i przekonajcie się na własne oczy jak wyglądał pierwszy samochód!

Zapraszamy do muzeum na poziomie 0 (obok wejścia na parking). 

25.03
25.03

WIELKA GIEŁDA PŁYTOWA

Zapraszamy wszystkich melomanów i kolekcjonerów na wyjątkowe wydarzenie!

Czytaj więcej →

Mamy nieukrywaną przyjemność zaprosić Was już dziś na pierwsze tego rodzaju wydarzenie w północnej Polsce. Wielką giełdę płytową w naszej galerii, na którą przybędą do Trójmiasta sklepy płytowe i kolekcjonerzy z całego kraju przywożąc ze sobą mnóstwo wspaniałej muzyki na płytach winylowych, płytach CD i kasetach. Niektórzy z nich przemierzą wręcz kilkaset kilometrów, by zaprezentować mieszkańcom Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic swoją niezwykle szeroką ofertę właśnie tego dnia, w sobotę, 25-tego marca, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Pojawią się między innymi wystawcy ze Śląska, Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Warszawy i Trójmiasta. 

Wraz z nimi czekać będzie na Was kilkadziesiąt tysięcy płyt, które zaspokoją bardzo szerokie gusta. Od soulu i funku, przez reggae i ska, blues, jazz, muzykę klasyczną, muzykę filmową, muzykę elektroniczną, pop, new romantic, aż po wszelkie odmiany rocka czy metalu.

Od Abby po Anthrax, od Bad Brains po The Beatles, od Johna Coltrane po Cream, od Depeche Mode po Dead Can Dance, Od Earth Wind And Fire po Emerson, Lake And Palmer. A to tylko mały wycinek artystów i ich dzieł, których z pewnością nie zabraknie. Każdy fan muzyki, który się tego dnia w Galerii Metropolia pojawi, znajdzie coś dla siebie.

Wystawcom gwarantujemy:
- bezpłatne, gwarantowane stoiska (konieczna wcześniejsza rezerwacja pod numerem 502 770 923)
- łatwą i dogodną możliwość transportu płyt oraz rozstawienia się
- najlepsze miejsce ekspozycyjne w całej galerii

Dla wszystkich melomanów i kolekcjonerów mamy:
- ogromny wybór płyt z większości istniejących gatunków muzycznych
- znakomity dojazd do galerii autobusami, tramwajami i koleją SKM (w jej przypadku do galerii wchodzi się wprost z przystanku Gdańsk-Wrzeszcz)
- strefę kawiarniano-restauracyjną dla relaksu i odpoczynku
- możliwość zrobienia dodatkowych zakupów w kilkudziesięciu sklepach różnych branż znajdujących się w Galerii Metropolia

Zainteresowanych wystawców prosimy o rezerwację pod numerem 502 770 923.

Morze muzyki nad samym morzem otworzy się przed Wami już wkrótce.

Zapraszamy!!

01.04
09.04

WIOSNA ZACZYNA SIĘ W METROPOLII

Weź udział w konkursie i wygraj skuter, rower elektryczny lub rower typu holenderskiego. Wystarczy zrobić zakupy i zarejestrować swój paragon.

Czytaj więcej →

Wiosna Zaczyna się w Metropolii!

Galeria Metropolia z okazji wiosny przygotowała konkurs, w którym nagrody główne to skuter, rower elektryczny oraz rower typu holenderskiego. Wystarczy zrobić zakupy w dniach od 1 do 8 kwietnia za min​imum​ 50 zł w jednym ze sklepów na terenie galerii i oszacować ilość jajek wielkanocnych w przeźroczystej urnie, która przez tydzień będzie stała w galerii.

Masz wyjątkowy oryginalny styl? Uważasz się za wirtuoza mody? To nie koniec atrakcji! Kolejną z nich jest konkurs pod hasłem "​wiosenna metamorfoza​". Zrób zdjęcie swojej kreacji na terenie Metropolii i wyślij na adres metropolia@aplauzgroup.pl. Zwycięzcy otrzymają łącznie 1000 zł na zakupy z profesjonalną stylistką.

Dodatkowo przez cały tydzień akcji ​odwiedzający Galerię Metropolia będą mogli podziwiać giga pisanki, które ozdobią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W dniu 8 i 9 kwietnia będą na nich czekać bohaterowie ulicy sezamkowej Elmo, Kermit i Ciasteczkowy Potwór, którzy dopilnują żeby uśmiechy nie znikały z twarzy dzieciaczków.


Zapraszamy!