01.04
27.05

SOBOTY Z ARCHITEKTEM

Odwiedzaj nas w soboty i skorzystaj z darmowych porad specjalistów!

Czytaj więcej →

Darmowe porady architektów w Galerii Metropolia! 

Nie wiesz jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie? Brakuje Ci pomysłu na aranżacje twojego M? 

Odwiedź nas w każdą sobotę (oprócz Wielkiej Soboty) w godz. 11.00-18.00 i skorzystaj z bezpłatnej pomocy specjalistów! Architekci czekają na Twoje pytania przy specjalnym stoisku na poziomie +2. 

Zapraszamy! 

01.05
20.08

WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

Największa w Polsce - 2000 m2!

Czytaj więcej →

Figura Roberta Lewandowskiego, samolot Air Force One, czy kolekcja Star Wars to tylko niektóre ze 100 niesamowitych makiet, które będzie można oglądać w Galerii Metropolia na największej w Polsce wystawie budowli z klocków LEGO.

Wyjątkową wystawę budowli z klocków Lego będzie można podziwiać w Galerii Metropolia od 4 marca do 20 sierpnia 2017 r.  Cała ekspozycja składać się będzie z kilku milionów klocków i zajmie 2000 metrów kwadratowych. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie strefa zabawy oraz kino edukacyjne.

Na wystawie będzie można podziwiać m.in. największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego – Air Force One, czyli Boeing 747 należący do prezydenta Stanów Zjednoczonych.  Ogromną atrakcją będzie również Aleja Gwiazd, gdzie spotkamy m.in. postać jednego z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie - Roberta Lewandowskiego - wykonaną z 70 tysięcy klocków w skali 1:1, czy wysoką na 214 cm postać jedynego Polaka w historii NBA - Marcina Gortata - do której zużyto ponad 120 tysięcy elementów.

Organizatorzy zapraszają również na "nietypową lekcję biologii", gdzie fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

Niezapomniane wrażenia zapewnią również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, a także hit wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza”. Na fanów piłki nożnej czekać będą natomiast stadiony wybudowane w całości z klocków – Stadion Energa Gdańsk i Legii Warszawa.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Zapraszamy codziennie w godzinach 09.00-20.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

27.05
28.05

DZIEŃ DZIECKA Z BOHATERAMI ULICY SEZAMKOWEJ

Zabierz swoje pociechy i odwiedź Ulice Sezamkową! W programie zabawy, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji!

Czytaj więcej →

Zapraszamy na wyjątkowy Dzień Dziecka w Galerii Metropolia! 

Odwiedź nas ze swoimi pociechami w dniach 27-28.05. w godz. 12:00 – 18:00 i baw się razem z bohaterami Ulicy Sezamkowej!

Na najmłodszych czekać będą:

  • Edukacyjne zabawy z sześcioma postaciami Ulicy Sezamkowej: Elmo, Ciasteczkowy Potwór, Wielki Ptak, Kermit, Ernie oraz Bert
  • Stanowiska kreatywne dla najmłodszych
  • Quizy, konkursy z licencjonowanymi nagrodami
  • Malowanie buziek
  • Scenografia imitująca ulicę Sezamkową

Do zobaczenia na Ulicy Sezamkowej! 

01.06
03.06

PRZEDŁUŻAMY DZIEŃ DZIECKA

Pizza Hut i Galeria Metropolia mają przyjemność zaprosić najmłodszych Klientów na wyjątkowe 3 dni zabawy!

Czytaj więcej →

Na odwiedzających czeka moc atrakcji przygotowanych przez Pizza Hut, Świat Zabawek, Salę Zabaw Honolulu, ToneZone Multiplex, Księgarnie Bookszpan oraz Świat Książki, sklep z grami planszowymi i karcianymi REBEL.pl, Zoo Delikatesy, Town Cafe oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku i kino Helios. 

Trzy dni szaleństwa i czystej zabawy całkowicie za darmo! A wśród nich nawałnica balonów i pomalowanych twarzy oraz głośne śmiechy i radość w najczystszej postaci! 

Dodatkowo możesz wziąć udział w warsztatach kulinarnych (grupy zorganizowane prosimy o zapisy u osoby koordynującej: Daniel Wandrych 726 816 713) oraz warsztatach akwarystycznych, zajęciach z policjantami, grach i zabawach na terenie galerii z animatorami! 

Serdecznie zapraszamy!! 

Dla zorganizowanych grup przygotowaliśmy specjalne oferty na świeżą i przepyszną pizzę. To niepowtarzalna okazja by bawić się z nami i posmakować wspaniałej pizzy robionej na oczach naszych gości, gotowej już w 5 minut! 

Czekamy na Was! Do zobaczenia!!