Body Worlds

BODY WORLDS - oryginalna wystawa twórcy metody plastynacji dr. Gunthera von Hagens w Gdańsku!

Ekspozycja będzie prezentowana w GALERI METROPOLIA (Poziom -1) od 12 marca do 26 czerwca 2019 r. Wystawa BODY WORLDS jest pierwszą publiczną ekspozycją dotycząca anatomii człowieka - stworzoną przez autora metody plastynacji dr. Guntera von Hagens, dzięki czemu precyzja wykonania wszystkich eksponatów jest na najwyższym poziomie.

BODY WORLDS & The Cycle of Life – Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter przedstawiając etapy cyklu życia człowieka. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice


i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 150 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.


Dzięki innowacyjnej metodzie plastynacji, która została wynaleziona i opatentowana przez
dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Wystawa ukazuje zwiedzającym jak finezyjne jest nasze ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe. Ekspozycja jak żadna inna, zmienia postrzeganie samych siebie. Zwiedzający mają wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz mogą dowiedzieć się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm.


Do zobaczenia w Galerii Metropolia!

Więcej wydarzeń znajdziecie TUTAJ.