Wystawa budowli z klocków lego

Figura Marcina Gortata, samolot Air Force One, czy kolekcja Star Wars to tylko niektóre ze 100 niesamowitych makiet, które będzie można oglądać w Galerii Metropolia na największej w Polsce wystawie budowli z klocków LEGO.

Wyjątkową wystawę budowli z klocków Lego będzie można podziwiać w Galerii Metropolia od 4 marca do 20 sierpnia 2017 r.  Cała ekspozycja składać się będzie z kilku milionów klocków i zajmie 2000 metrów kwadratowych. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie strefa zabawy oraz kino edukacyjne.

Na wystawie będzie można podziwiać m.in. największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego – Air Force One, czyli Boeing 747 należący do prezydenta Stanów Zjednoczonych.  Ogromną atrakcją będzie również Aleja Gwiazd, gdzie spotkamy m.in.  wysoką na 214 cm postać jedynego Polaka w historii NBA - Marcina Gortata - do której zużyto ponad 120 tysięcy elementów.

Organizatorzy zapraszają również na "nietypową lekcję biologii", gdzie fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

Niezapomniane wrażenia zapewnią również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, a także hit wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza”. Na fanów piłki nożnej czekać będą natomiast stadiony wybudowane w całości z klocków – Stadion Energa Gdańsk i Legii Warszawa.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Zapraszamy codziennie w godzinach 09.00-20.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

W związku z zagrożeniem COVID 19 większość atrakcji Strefy Rozrywki została zamknięta.

Lista otwartych punktów znajduje się TUTAJ